Zawód – informatyk

informationInformatyk to jeden z najbardziej popularnych zawodów podejmowanych w ostatnich latach przez młodych ludzi po studiach.

Zawód informatyka jest bardzo często podejmowany przez młodych ludzi ponieważ w dzisiejszym wieku ta dziedzina nauki rozwija się najprężniej. Komputery zaczynają być coraz mądrzejsze zaczyna być wprowadzana sztuczna inteligencja. Przez co liczba potrzebnych dobrych naukowców od informatyki jest wciąż nieskończona.

Najprawdopodobniej taki stan będzie się utrzymywał jeszcze przez wiele lat ponieważ ludzie wciąż dążą do jak najciekawszych i jak najprostszych rozwiązań wszystkiego co tylko planują zrobić w życiu. W wielu firmach zawód informatyka wiążę się z wieloma odpowiedzialnościami na raz. Jeden człowiek musi nieraz odpowiadać za całą mała firmę a nieraz musi tylko siedzieć przy komputerze i odpowiadać na telefony. Coraz częściej bowiem informatykiem nazywa się także osobę siedzącą przy telefonie i działająca w telemarketingu. Tymczasem informatyka jest nauką zajmującą się przetwarzaniem i przechowywaniem informacji.

Wiele młodych osób także w bardzo młodym wieku uważa się już za dobrych informatyków ponieważ umieją obsługiwać takie programy jak Corel, Pajączek nóg czy Adobe Photoshop. Dlatego też wiele osób uważa że bycie informatykiem jest bardzo proste dlatego, aktualnie na rynku pracy znajduje się mnóstwo osób uważających, ze są dobrymi informatykami.

Niestety zakres ich wiedzy nie odpowiada wymaganiom firm. Czemu raczej nie można się dziwić jeżeli 90% takich informatyków to domorosłe dzieciaki nie mające co zrobić z czasem. Poświecili parę tygodni na „doskonalenie” swoich umiejętności w jednym programie np. komponentach Adobe. I po opanowaniu podstawowych funkcji uznają się już za informatyka! Dlatego na wcześniej wspomnianym rynku pracy wciąż roi się od ogłoszeń, w których ktoś poszukuje dobrego informatyka potrafiącego chociażby integrować systemy informatyczne. Gdzie by nie spojrzeć w internecie np. po wpisaniu chociażby w Google frazy „portfolio” jest mnóstwo stron założonych na darmowych szablonach przez dzieciaków, którzy uważają się za informatyków.

Data publikacji Tagi