Współczesne komórki

smartTelefonia komórkowa zdobyła na polskim rynku komunikacji telefonicznej naprawdę wielką popularność. Według statystyk na jedną osobę w naszym kraju przypada więcej niż jedna aktywna karta SIM.

Z danych tych wynika, że niektórzy posiadają kilka kart, a nierzadko także kilka aparatów telefonicznych zwanych potocznie komórkami. Takie liczby nie dziwią, bowiem telefony komórkowe już dawno przestały być urządzeniami służącymi jedynie do kontaktowania się poprzez rozmowy czy wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Obecnie najnowsze modele komórek łączą w sobie funkcje telefonu, aparatu fotograficznego, odtwarzacza muzyki w formacie mp3, konsoli do gier, przeglądarki internetowej, a nawet edytora tekstów. Najbardziej zaawansowanymi technologicznie aparatami są tak zwane smartphone’y będące jednocześnie telefonem oraz multimedialnym urządzeniem za pomocą którego można zrobić całkiem niezłej jakości zdjęcia, surfować po stronach internetowych, wysyłać i odbierać e-maile, słuchać muzyki, oglądać filmy oraz korzystać z kilku innych funkcji. Ostatnio głośno jest o wejściu na polski rynek iPoda – popularnego zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej smartphone’a marki Apple. Nawet jego reklama sugeruje, że przez mnogość opcji oferowanych przez iPoda użytkownicy mogą zapomnieć, iż jest to także telefon komórkowy.

Gadżety tego typu nie pociągają osób bardziej konserwatywnych w kwestii technicznych nowinek, według których komórka ma przede wszystkim umożliwić wykonywanie połączeń oraz wysyłanie smsów. Wszelkie dodatkowe opcje są w niej po prostu zbędne, a starszym, nieobytym z nowoczesnymi urządzeniami użytkownikom mogą bardzo przeszkadzać w bezbolesnym przejściu z telefonii stacjonarnej na komórkową. Ponadto przeszkodą w użytkowaniu iPoda i innych nowoczesnych smartphonów jest ich cena, oscylująca na naszym rynku w granicach dwóch tysięcy złotych. Oczywiście można go nabyć za niższą cenę w ofercie abonamentowej dwóch polskich sieci – Orange i Ery, w to jednak z zobowiązaniem do płacenia wysokiego abonamentu przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Online ogłoszenia