Własny Styl

chimpKażdy z nas był zmuszony przejść przez standardowy system edukacji. Sprawdziany, testy, wypracowania, recytacje wierszy itd. Przez te wszystkie lata spędzone w szkole każdy nieświadomie opracował sobie swój własny system przyswajany wiedzy. Jeden lubił uczyć się zaraz po przyjściu ze szkoły, by móc poświęcić wieczór na własne hobby i inne zajęcia, ktoś inny po zakończonych lekcjach rzucał torbę w przysłowiowy kąt i oddawał się hobby, aby psychicznie odpocząć i zapomnieć o całej szkole, a do nauki siadał późnym wieczorem.

Jeszcze ktoś inny lubił się uczyć długo, lecz przy muzyce, która być może odprężała go i pozwalała opanować więcej materiału zupełnie bezstresowo.
Jedno jest natomiast pewne, iż system edukacji traktuje wszystkich uczniów identycznie co nie jest najlepszym wyjściem, gdyż dopasowywanie indywidualnego programu do jego stylu nauki dałoby zdecydowanie lepsze wyniki. Z przyczyn oczywistych nie jest to jednak możliwie do rozwiązania, gdyż musiałoby powstać tyle programów, ile jest uczniów. Przykładem są sportowcy, którzy to aby osiągnąć mistrzostwo w swojej dyscyplinie posiadają cały sztab trenerów, którzy to przygotowują indywidualne programy treningu i strategii. W piłce nożnej bramkarze oraz piłkarze mają osobne treningi, gdyż rolą napastnika jest zupełnie inna niż bramkarza.

Data publikacji