Najnowsze technologie

technologiaŚwiat bez wątpienia się zmienia. I to nie od dziś, a już od wielu, wielu lat. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że takie wymogi stawia postęp cywilizacyjny, który jest równie nieunikniony. Jak pokazują badania, nowe technologie często wchodzą do codziennego użycia nawet nieświadomie. Ludzie mają wrażenie, że przecież to czy tamto jest po prostu niezbędne.

Tymczasem jednak są też i wynalazki, które jasno i wyraźnie wyprzedzają technicznie dany wiek. Obecnie w Polsce powstaje wiele maszyn i urządzeń, które wydają się być tak nowoczesne, że nawet może za nowoczesne na obecną cywilizację. Można mieć jednak nadzieję na to, że już za kilka lat staną się one powszechnie używane. Tak było przecież chociażby z telefonami komórkowymi.

Kiedy kilkanaście lat temu zaczęły pojawiać się na polskim rynku, nie tylko inaczej wyglądały (jak wielka, czarna cegła), ale do tego nie posiadały aż tak wielu opcji. Dziś z kolei są niesamowicie zaawansowane technologicznie) i posiadają tak dużo opcji, że czasami nie możne się aż w nich połapać. Podobnie będzie zapewne z obecnymi wynalazkami. W dzisiejszych czasach kosztują one zbyt dużo pieniędzy, by Polacy mogli pozwolić sobie na ich zakupienie. Popularne są jedynie w krajach, w których na brak pieniędzy narzekać nie można, czyli na przykład w nowoczesnej i niezwykle zaawansowanej Japonii. W Polsce jednak za kilka lub kilkanaście lat będą już osiągalne, bo ich cena spadnie. Powstaną jednak wynalazki nowe. Trzeba liczyć się z tym, że Polska niestety w sprawach najnowszych technologii, zwłaszcza dostępnych przeciętnym obywatelom, będzie zawsze do tyłu.

http://www.advmedia.com.pl/metoda-smarter