Dieta dla mózgu

mozgZ uwagi na to, iż mózg jest bardzo ważnym elementem naszego organizmu dlatego potrzebne są ciągle dostawy odpowiednich składników odżywczych w głównej mierze sodu i potasu. Każdy z miliarda neuronów posiada w sobie ok miliona pomp sodowych, niezbędnych w przekazywaniu sygnałów przez mózg. Sód oraz potas dostarczają tym pompom cenną energię. Potas podobnie jak glukoza znajduje się głównie w owocach i warzywach, natomiast sód w większości pokarmów.

Jeżeli nadmiernie ograniczymy ilość spożywanego sodu, to poskutkuje to zmniejszonym przepływem impulsów elektrycznych w naszym mózgu oraz liczbą informacji, które mogą odebrać. Większość owoców na szczęście jest bogatym źródłem potasu: banany, pomarańcze, morele, melony i cytryny. Spośród warzyw najwięcej zawierają go pomidory, ziemniaki oraz dynia.

Istnieje kilka podstawowych zasad zdrowego odżywiania się i powinno się je stosować:
1) Porządne śniadanie wraz z dużą ilością świeżych owoców.
2) Solidne drugie śniadanie w postaci np. sałatki ze świeżych warzyw.
3) Tłuszcze roślinne i rybne traktować jako nieodłączny składnik diety.
4) Regularnie uprawiać ćwiczenia fizyczne (poprawa zdrowia i psychiki).
5) Regularnie oczyszczać organizm z wszelakich toksyn.

Toksyny gromadzą się komórkach po spożyciu kawy, herbaty, alkoholu oraz napojów gazowanych. i odwadniają organizm, a świeża woda przywraca w nim równowagę i należy ją pić w dużych ilościach. Dobre odżywianie skutecznie podnosi efektywność pracy mózgu jak i całego organizmu.

cert-kor.com.pl